SPECJALISTYCZNE RENOWACJE BUDOWLANE
Metoda HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO

oparta jest na wodnym czyszczeniu budowli z zastosowaniem atestowanych ścierniw, całkowicie neutralnych dla ścieranego podłoża oraz nieszkodliwych dla środowiska naturalnego. Stosuje się ją do wykonywania delikatnych prac przy czyszczeniu piaskowca,wapieni, granitów, cegły zabytkowej, usuwaniu graffiti, czyszczenia ozdób w gzymsach, pomnikach, figurkach, jest to metoda bezinwazyjna.

Czyszczenie polega na rotacyjnym zawirowaniu wody i granulatu pod niskim ciśnieniem od 0,5 do 2,5 bar, jest zatopiony we mgle wodnej przy czym zużycie wody podczas czyszczenia wynosi około 30 litrów na godzinę pracy, co pozwala zapobiec wytwarzaniu się chmury kurzu podczas pracy i nie wpływa negatywnie na otoczenie.

Powyższa metoda pozwala na usunięcie graffiti, grzybów, nalotów atmosferycznych, a także wszelkich zanieczyszczeń na:

  • kamieniu naturalnym (piaskowiec,marmur, granit)
  • cegle
  • drewnie
  • dachówce
  • kostce brukowej
  • lastriko
  • stali i wielu innych

HYDROŚCIERANIEM usuwamy zanieczyszczenia nie naruszając naturalnej struktury podłoża, warstwy wewnętrznej kamienia, spoin lub słoi drewna, dlatego metoda ta jest zalecana przy renowacji zabytków, jako najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sposób przygotowania powierzchni do dalszych prac ochrony i zabezpieczenia jako system gwarantujący trwałość budowli.

Przy zastosowaniu technologii wodnego czyszczenia niskociśnieniowego unikamy wielu niedogodności, ponieważ jest metodą czystą i bezpieczną dla środowiska, gdyż stosowane ścierniwa są naturalne, dlatego ulegają natychmiastowej i całkowitej biodegradacji, dzięki temu nie ma problemów związanych z usunięciem zużytego materiału.

SYSTEM TARASOWY I BALKONOWY

Taras to jeden trudniejszych do zrobienia i jednocześnie drogich elementów budynku. Musi być trwały, szczelny i estetycznie wykończony, aby mógł służyć przez lata.

Efekt końcowy zależy od staranności wykonania i od jakości użytych materiałów. Tarasy nieustannie są wystawione na działanie czynników atmosferycznych – deszczu, zalegającego śniegu, silnego nasłonecznienia i zmiennej temperatury. Zwłaszcza temperatura jest w naszym klimacie mało przyjazna dla budownictwa – każdego roku przynajmniej kilkadziesiąt razy przekracza granicę 0°C, powodując na przemian zamarzanie i odmarzanie materiałów, a więc ich pęcznienie i kurczenie się.

W ten sposób wszystkie niedokładnie uszczelnione miejsca, w które wcieka woda, pękają, doprowadzając do stopniowego niszczenia konstrukcji. Ponieważ kolejne warstwy przykrywają te ułożone wcześniej, ewentualne usterki trudno naprawić. Łatwo je za to ukryć lub przeoczyć. Dadzą o sobie znać dopiero wtedy, kiedy wewnątrz domu pojawi się przeciek. Konieczny będzie wówczas remont tarasu.

Dlatego Firma BUK BUDOWNICTWO, korzysta ze sprawdzonych technologii i materiałów, nie oszczędzając na jakości.

To gwarantuje nam wykonanie prac na najwyższym poziomie, czego dowodem są liczne referencje.