Fasada każdego budynku, prezentująca się nieskazitelnie tuż po wybudowaniu, z czasem z pewnością będzie wymagała wyczyszczenia. Niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane ściany, będą one powoli pokrywać się różnymi zanieczyszczeniami. W większości przypadków można je przywrócić do pierwotnej świetności, bez wykonywania kompleksowego remontu. Nasza firma oferuje profesjonalne mycie elewacji na terenie miasta Warszawa oraz w okolicach, z użyciem najnowszych technologii, pozwalających na uzyskane bardzo satysfakcjonującego efektu.

Dlaczego elewacja w Warszawie się brudzi?

Zapewne zauważyłeś, że niektóre budynki w Warszawie pokrywają się brudem szybciej od innych. Ma na to wpływ wiele czynników, w tym przede wszystkim:

  • usytuowanie – niektóre miejsca są bardziej narażone na kurz, a inne mniej. Lokalizacja ma wręcz kluczowe znaczenie. Zazwyczaj obiekty stojące przy bardzo ruchliwej ulicy szybko się brudzą. Czynnikiem przyspieszającym ten proces jest również bliskość dużych zakładów przemysłowych,
  • wilgoć – często można zaobserwować domy, których elewacje są pokryte zielonkawym nalotem. Najczęściej ma to miejsce w przypadku budynków znajdujących się na terenie o zwiększonej wilgotności, np. blisko zbiorników wodnych lub w lesie. To grzyby oraz glony, które wyglądają bardzo nieestetycznie, ale można je usunąć, korzystając z naszej usługi mycia fasady,
  • rodzaj tynku – to jakim materiałem została pokryta powierzchnia domu, ma niebagatelne znaczenie, dla szybkości przylegania zabrudzeń. Ważna jest między innymi struktura tynku. Im gładszy, tym trudniej osiadają na nim cząsteczki kurzu.

Mycie elewacji Warszawa – jaki preparat wybrać?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczącego tego, jaki jest najlepszy środek do usuwania zabrudzeń z elewacji domu w Warszawie. Nasi specjaliści, dobierając środki chemiczne i inne preparaty do mycia elewacji i fasad, biorą pod uwagę dwie podstawowe kwestie:

  • z jakiego rodzaju zabrudzeniem mają do czynienia,
  • z czego została wykonana ściana wymagająca mycia.

Innego preparatu należy użyć w przypadku kurzu, osadzającego się przy ulicy o dużym natężeniu ruchu, natomiast innego kiedy na zabrudzonej ścianie pojawił się np. mech. Podobnie jest z rodzajem powierzchni elewacji. Nie ma uniwersalnego sposobu na czyszczenie elewacji i pozbycie się zabrudzeń z cegły, klinkieru, kamienia, blachy oraz tynku jednocześnie – zawsze dobiera się go indywidualnie.

Każda fasada wymaga innego podejścia pod kątem jej czyszczenia, dlatego najlepiej zwrócić się po pomoc do fachowca. Nasza firma Buk Budownictwo z Warszawy oferuje profesjonalne mycie elewacji różnego typu, w tym także czyszczenie graffiti, oraz mycie kostki brukowej. Wybierz doświadczoną ekipę i bądź pewien, że usługa zostanie wykonana w sposób skuteczny, szybki, a co najważniejsze właściwy.

Mycie elewacji w Warszawie metodą hydrościerania

W trosce o środowisko naturalne do mycia elewacji w Warszawie stosujemy metody przyjazne dla otoczenia. Jest to m.in. hydrościeranie niskociśnieniowe, które polega na wykorzystaniu ziaren materiału ściernego ulegających biodegradacji. Przy rotacyjnym zawirowaniu wody, ciśnienie cieczy sięga do 2,5 barów. Powyższa technika daje pewność, że struktura ścian pozostanie w nienaruszonym stanie.

Hydrościeranie niskociśnieniowe pozwala pozbyć się wszelkich nieczystości osadzających się na drewnie, cegle, stali czy też kamieniu naturalnym. Czyszczenie elewacji tą metodą zapewnia wysoką skuteczność. Jeśli poszukujesz sprawdzonego sposobu na usunięcie nieczystości z fasad budynków wykonanych z powyższych materiałów i surowców, jesteśmy do dyspozycji. Gwarantujemy całkowitą bezinwazyjność mycia elewacji budynków z osadów atmosferycznych, grzybów i nie tylko.

mycie elewacji warszawa

czyszczenie elewacji warszawa

 

Mycie elewacji Warszawa – dlaczego warto?

W przypadku budynków położonych w miejscach bardziej narażonych na zanieczyszczenia, np. przy ruchliwej ulicy czy w pobliżu zakładów przemysłowych, mycie elewacji powinno być wykonywane częściej, niż w przypadku innych budynków. Warszawa jako miasto o dużym natężeniu ruchu jest szczególnie narażona na zanieczyszczenia, dlatego regularne czyszczenie elewacji jest bardzo istotne – nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale także ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo.

Aby przeprowadzić skuteczne mycie elewacji, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich preparatów, dobranych adekwatnie do rodzaju zabrudzenia, a także do materiału, z którego wykonana jest fasada. Mycie elewacji w Warszawie to proces, który powinien być przeprowadzony przez specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie i wiedzę, jak również profesjonalny sprzęt. Nasza firma posiada wszystko to, co jest potrzebne, aby zrealizować skuteczne czyszczenie elewacji. Skorzystanie z naszych usług pozwoli przywrócić elewację Państwa budynku do stanu świetności.

Nie tylko czyszczenie elewacji Warszawa. Realizujemy także remonty i renowacje, malowanie elewacji, czyszczenie kostki brukowej i wiele innych. Zapraszamy do współpracy!